Sunucular

Sunuculara neden ihtiyaç vardır ?

İşlerimizi bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yaptığımız ve bilgileri bu sistemlere depoladığımız kaçınılmaz bir gerçektir. Günümüzde bilgisayar sistemlerinin kullanımını tartışmamaya gerek yoktur. Artık bütün kurumlar işlerini bilgisayar ile yapmakta ve hizmetlerini bilgisayar ile yürütmekte. Bu nedenle önemli verilerini bilgisayar ortamında saklamaktadır.

Sunuculara olan ihtiyaç ise burada ortaya çıkar. Yapılan işte, zaman, iş ve bilgi kaybı olmasını sunucu sistemi kullanabilirsiniz. Bu noktada sunucuların yedekli çalışması ise iş sürekliliğinin devamını sağlayacaktır. Mesela sunucunun bir disk ünitesinde oluşan sorundan dolayı diğer disk ünitesi, güç ünitesi kısmında oluşan sorundan dolayı diğer güç ünitesi devreye girer hatta sunucular ile yedekli çalışılması bir sunucu durduğu halde diğer sunucun devreye girmesi ile sistemin en yüksek düzeyde iş sürekliliği sağlayacaktır. Aksi halde bir firmada çalışan terminal bilgisayarlar ne kadar güçlü olursa olsun, sistem altyapısı (kablolama, UPS, Jenaratör vb) ne kadar iyi olursa olsun sunucularınızda oluşabilecek bir problem her şeyin durması anlamına gelecektir.

Kule Tipi Sunucular, KOBİ'ler ve şube ofisleri için dayanıklı ve uygun maliyetli sunucular

   Küçük ve orta ölçekli işletmeler ve şube ofisleri için mükemmel olan (Tover) Kule Sunucu  sistemleri, oldukça sağlam güvenilirlik sağlayan güçlü ve uygun maliyetli sunuculardır. Basit BT işlemleri, düşük güç tüketimi ve sessiz çalışma özelliklerine sahip bu sunucular, teknik eğitim almamış çalışanlar tarafından yönetilebilir ve standart ofis ortamlarında kullanılabilirler. Ayrıca, neredeyse Tüm  sunucuları en iyi esnekliği sağlamak için kasaya monte edilebilir.

Raf sunucular, Üst düzey performanslı, çok yönlü, ölçeklenebilir 

    Raf sistemine optimize edilen çok yönlü  Sunucu raf sistemleri, sınıfının en iyisi performansı ve enerji verimliliğini sağladığından her bir veri merkezindeki "standardı" belirlemektedir.Raf sunucuları, uzun yıllardan beri geliştirme ve ürün teknik bilgisinin ışığında tasarlanmıştır ve böylelikle pazar ortalamasının altında arıza oranları, kesintisiz çalışma ve sıra dışı donanım kullanılabilirliği sunar.

Blade Sunucular

  Kaynakların, bütçenin ve yerin kısıtlı olduğu büyük bilgi işlem ve depolama gereksinimlerini yönetmek zordur. Blade Sunucular  bu zorluğu aşmaya yardımcı olur. Kullanıcı dostu ve çok yönlü BT altyapısı olarak baştan sona yapılmış tam özellikli bir  sistemdir. yüksek adetlere kadar sunucu ve depolama blade'inin hepsi, kullanması kadar performansı  şaşırtıcı derecede yükseltilmiştir.  

Bulut platformu, HPC ve büyük ölçekli dağıtık bilgi işlem

   Sunucu dağıtık sistemler bulut bilgi işlem senaryoları, yüksek performanslı bilgi işlem, hizmet sağlayıcılar ve büyük sunucu grupları için tasarlanmıştır. Büyük veri merkezlerine yüksek seviyede ölçeklenebilir x86 sunucu gücü ve aynı zamanda sunucu yoğunluğu, enerji tüketimi, ısı optimizasyonu ve daha düşük genel operasyon maliyetleri sunmaya odaklanırlar.

Paylaş:

10

Sektördeki yıl

#
20

Türkiye çapında ortaklar

13

Tedarikçi

680

Başarılı projeler