İş İstasyonları

Neden İş İstasyonu Kullanmalısınız?


İş istasyonları en hızlı, en fazla genişleyebilen ve en güvenilir bilgisayarlardır. Büyük veri hacimleri, karmaşık veri yapıları ve en girift 3D modellerle çalışan profesyonellerin ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış ürünlerdir.

İş istasyonlarını diğer bilgisayarlardan ayıran belli başlı özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

İş istasyonlarında sunucu sistemlerinde kullanılan Intel Xeon işlemciler yer alır. Her birinde 8 çekirdek bulunan bu işlemcilerden iki adet takılabilen iş istasyonları diğer masa üstü PClere göre çok daha üstün performans sağlar.

Teknoskop İş İstasyonlarında, mühendislik, tasarım, animasyon gibi yoğun grafik ve hesaplama işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlayan yüksek performanslı NVIDIA ve ATI grafik kartları kullanır.

İş İstasyonlarına 8 adede kadar ekran bağlanabilir. Çok sayıda uygulama ve verinin aynı anda görüntülenebilmesi bu sayede mümkün olur.

İş istasyonlarında diğer PC sistemlerinden farklı olarak, hata düzeltme özellikli ECC bellekler kullanılır. Bu sayede sistem kilitlenmesi, donması, çökmesi gibi sorunlar yaşanmaz.

Teknoskop PC sistemlerinde genellikle 7200 rpm hızında SATA diskler kullanır. HP İş istasyonlarında buna ek olarak 10K rpm ve 15K rpm hızında, SATA disklere göre daha hızlı ve güvenilir olan SAS diskleri kullanma seçenekleri de mevcuttur. 10 TB'a kadar çıkarabileceğiniz hard disk kapasitesi ve oluşturabileceğiniz RAID yapısı ile çoğu sunucunun bile ulaşamayacağı kapasite ve performansa sahip olabilirsiniz.

ISV Sertifikaları: HP İş istasyonları; AutoDesk, Dassault, Adobe gibi sektörün önde gelen ISV'leri (Independent Software Vendor - Bağımsız Yazılım Sağlayıcı) ile birlikte çalışılarak bu firmaların geliştirdiği yazılımlar için test edilip onaylanır ve en uygun hale getirilir. Bu sayede çok çeşitli endüstrilere ait çözümlerin doğru şekilde çalışacağından emin olunur. 

Paylaş:

10

Sektördeki yıl

#
20

Türkiye çapında ortaklar

13

Tedarikçi

680

Başarılı projeler